Znaki dla rowerzystów - jak powinny wyglądać?

Każda ścieżka rowerowa, szlak turystyczny, jak i ulica powinny być odpowiednio oznakowane. W tych miejscach dochodzi bowiem do wzmożonego ruchu, a rowerzyści, tak jak kierowcy samochodów mogą osiągać znaczne prędkości. Znaki dla rowerzystów powinny wpływać na ich bezpieczeństwo podczas jazdy i ułatwiać im sprawne przemieszczanie się. O jakich znakach dokładnie mowa? O czym powinny informować i gdzie możesz je kupić? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w dalszej części naszego artykułu. Czytaj dalej!

czytaj całość »
Znaki ostrzegawcze drogowe – co warto wiedzieć na ich temat?

Znak drogowy pełni ważną rolę w ruchu drogowym. To, jakie ma on znaczenie i w jaki sposób powinni zachować się kierowcy i piesi, którzy go widzą, zostało określone w przepisach prawnych. Wyróżnia się znaki poziome i znaki pionowe. Jednym z rodzajów tych drugich są znaki ostrzegawcze drogowe. Czy wiesz, na czym polega ich istota? Oto garść najważniejszych informacji, które Ci ją przybliżą. 

czytaj całość »
Oznakowanie lasów – dlaczego jest tak ważne? Wyjaśniamy

Las jest wyjątkowym miejscem. Dominuje w nim zieleń, a także błoga cisza. Jest miejscem idealnym na relaks, ale także domem wielu zwierząt i roślin. Ludzie przebywający w lesie powinni zachowywać się odpowiedzialnie. Należy bowiem robić wszystko, by nie zakłócać spokoju jego mieszkańców a jednocześnie czuć się bezpiecznie. Czasami konieczne jest więc odpowiednie oznakowanie lasów. Dobrze widoczny znak jest świetnym nośnikiem informacji. Gdzie i kiedy warto postawić taką sygnalizację? Czytaj dalej, a dowiesz się więcej!

czytaj całość »
Jakie są dopuszczalne prędkości w Polsce? Sprawdź koniecznie!

Będąc kierowcą, oprócz umiejętności prowadzenia samochodu, masz obowiązek znać przepisy, które wynikają z kodeksu drogowego. Jest to konieczne, aby uniknąć wypadku, a także zapewnić zarówno sobie, jak i pieszym bezpieczeństwo na drodze. Sprawdź, jakie są aktualne dopuszczalne prędkości w Polsce i stosuj się do tych wymogów.

czytaj całość »
Wzory znaków i sygnałów drogowych w Polsce – warunki techniczne i sposób umieszczania

Znajomość znaków drogowych to absolutny obowiązek każdego uczestnika ruchu, zwłaszcza kierowców. Określają one zasady poruszania się po drodze, informują o niebezpieczeństwach, a także pomagają w orientacji w terenie. Znaczenie oraz zakres obowiązywania wzorów znaków i sygnałów drogowych w Polsce określone jest w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury. Zawiera ono także szczegółowe uwarunkowania ich wykonania i stosowania w ruchu ulicznym, takie jak m.in. wymiar, widoczność, barwa, wielkość napisów, zastosowane czcionki, piktogramy, ramki, rodzaj folii ale również zasady umieszczania na drodze. Pokrótce je omówimy.

czytaj całość »
Rodzaje znaków drogowych – podstawowe informacje, które każdy powinien znać

W ruchu drogowym obowiązuje szereg różnorodnych symboli, które mają na celu ułatwić komunikację. Spełniają one również funkcje informacyjne i zapewniają użytkownikom dróg bezpieczeństwo. Nie każdy jednak wie, jakie są rodzaje znaków drogowych. Dlatego też w dzisiejszym artykule postaramy się je przybliżyć. Pokrótce je omówimy, dzięki czemu z łatwością je rozpoznasz. 

czytaj całość »
Wymiary znaków drogowych i stosowane folie – czy wiesz, jak je właściwie dobrać?

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym to kwestia, od której zależy twoje zdrowie i życie. Dlatego obowiązują ściśle określone zasady, które mają zapewnić porządek w poruszaniu się po drogach. Wymiary znaków drogowych i folie, które poprawiają ich widoczność, to niezwykle ważne kwestie. Nie można postawić ich ot tak sobie, lecz muszą one spełniać określone kryteria. Muszą mieć określony kształt, wymiar, kolor, rodzaj i wielkość zastosowanej czcionki. Sposób umieszczania w poboczu również jest regulowane przepisami. Mają przecież ułatwić widoczność i sprawić, że przemieszczanie się będzie łatwe i bezpiecznie.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl