Jak zamontować słupek parkingowy? Sprawdź, jakie to proste!

Po drogach porusza się coraz więcej pojazdów. Tym samym rośnie więc problem z dostępnością miejsc parkingowych. Aby uniknąć czasochłonnego szukania wolnej przestrzeni do pozostawienia auta, wiele osób decyduje się na wykupienie miejsca parkingowego. Jak jednak zabezpieczyć je przed niepożądanymi gośćmi? To bardzo proste – wystarczy zamontować odpowiednią blokadę. Należy jednak przy tym pamiętać o kilku istotnych rzeczach. Jakich? Tego dowiesz się z poniższego wpisu. Odpowiemy w nim przede wszystkim na pytanie o to, jak zamontować słupek parkingowy.

Jaki słupek parkingowy wybrać?

Montaż słupka parkingowego to bardzo wygodne rozwiązanie, które wiąże się z niewielkim kosztem. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób rozważa jego wdrożenie. To idealny sposób na to, aby zyskać wolne miejsce dla swojego samochodu, bądź też zabezpieczyć posesję tak, aby nie wjeżdżały na nią przypadkowe auta.

Na rynku spotkasz kilka rodzajów słupków parkingowych. Jaki wariant wybrać? To wszystko zależy od Twoich potrzeb i budżetu. Najczęściej jednak klienci decydują się na blokady składane na kłódkę i kluczyk. Jeśli zaś chodzi o kształt, to chętnie wybierany jest albo klasyczny słupek, albo motyl.

Gdzie można kupić słupek parkingowy?

Słupki parkingowe są ogólnodostępne. Nie powinno być zatem problemu z ich zakupem. Może to zrobić praktycznie każdy, kto potrzebuje takiego produktu – pytanie tylko – gdzie?

Najlepiej szukać w sklepach budowlanych oraz w miejscach z artykułami drogowymi. Słupki drogowe dostaniesz również w naszym e-sklepie. Dysponujemy bardzo szerokim asortymentem, dzięki czemu bez problemu znajdziesz interesujący Cię wariant. Co więcej, korzystając z naszej oferty, nie musisz biegać po mieście. Dostarczymy Ci produkt prosto do domu!

Jak zamontować słupek parkingowy?

Zastanawiasz się, jak zamontować słupek parkingowy? Nie jest to skomplikowane, więc z całą pewnością poradzisz sobie samodzielnie. W przypadku większości modeli składanych wystarczy montaż za pomocą odpowiednich wkrętów lub kołków. Najczęściej akcesoria mocujące dołączane są do zestawu. Powinna się w nim znaleźć również instrukcja, która szczegółowo wyjaśni Ci sposób postępowania.

Nieco bardziej skomplikowany jest montaż słupka pod względem prawnym. Okazuje się bowiem, że są dwie rzeczy, o których należy pamiętać. Po pierwsze, w przypadku gdy nie jesteś właścicielem terenu, musisz uzyskać pisemną zgodę na zastosowanie takiej blokady. Pismo – w zależności od właściciela terenu – kieruje się odpowiednio do: zarządcy terenu, gminy bądź wspólnoty terenu. Brak stosownego pozwolenia może skończyć się nie tylko demontażem słupka, lecz również mandatem. Po drugie, blokada nie może utrudniać przejazdu pojazdom uprzywilejowanym i służbom porządkowym. Nie można jej też zamontować na drodze – nawet jeśli jest ona częścią Twojego prywatnego terenu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl