Znaki dla rowerzystów - jak powinny wyglądać?

Każda ścieżka rowerowa, szlak turystyczny, jak i ulica powinny być odpowiednio oznakowane. W tych miejscach dochodzi bowiem do wzmożonego ruchu, a rowerzyści, tak jak kierowcy samochodów mogą osiągać znaczne prędkości. Znaki dla rowerzystów powinny wpływać na ich bezpieczeństwo podczas jazdy i ułatwiać im sprawne przemieszczanie się. O jakich znakach dokładnie mowa? O czym powinny informować i gdzie możesz je kupić? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w dalszej części naszego artykułu. Czytaj dalej!

O czym informują znaki dla rowerzystów?

Znaki dla rowerzystów są bardzo istotne, ponieważ przekazują im ważne informacje. Mogą informować m.in. o początku lub końcu ścieżki rowerowej czy szlaku rowerowego krajowego. Dodatkowo mogą one wskazywać jadącym kierunek trasy oraz powiadamiać o zbliżających się rozwidleniach. Na znakach często można znaleźć również nazwy poszczególnych miejscowości będących miejscem docelowym danej drogi. Poszczególne pozycje pełnią także funkcję ostrzegawczą - m.in. przed możliwym kontaktem z samochodami.

Jak powinien wyglądać znak do rowerzysty?

Znaki dla rowerzystów powinny być sporych rozmiarów, tak by każda osoba jadąca na rowerze mogła bez problemu zapoznać się z jego zawartością. Zazwyczaj są one dostępne w kolorze pomarańczowym. Zdarzają się jednak również pozycje białe. Znaki opierają się na prostym przekazie dostępnym pod postacią obrazów oraz liczb.

Gdzie można kupić znaki dla rowerzystów?

Jeśli jesteś osobą odpowiedzialną za przygotowanie oznakowania danej trasy rowerowej i zastanawiasz się, gdzie możesz kupić odpowiednie znaki dla rowerzystów, to koniecznie zapoznaj się z ofertą naszego sklepu. Przygotowaliśmy w niej specjalną kategorię poświęconą takim elementom. Znajdziesz w niej komplet pozycji potrzebnych do optymalnego oznakowania szlaku lub drogi rowerowej. Oferujemy znaki wykonane z ocynkowanej blachy stalowej, dodatkowo zabezpieczone proszkowaną farbą. Do ich poprawnego zamontowania potrzeba jedynie specjalnego uchwytu. Oczywiście, znajdziesz go również w ofercie naszego sklepu. Możliwe jest również wykonanie przez nas znaków na podstawie Twoich wytycznych. Potrzebujesz pozycji informującej o konkretnym rodzaju zagrożenia lub niestandardowym kierunku trasy? Zapraszamy do kontaktu!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl